CrossFit Gymnastics Course, Varšava

Rád bych napsal pár slov o mém výletu do Varšavy na gymnastický kurz.


Když jsem dostal možnost jet na gymnastický kurz, dlouho jsem neváhal, gymnastika je mi v CrossFitu nejbližší a moc jsem si v ní chtěl rozšířit obzory především z mého trenérského hlediska.
Kurz byl dvoudenní a odehrával se v krásném gymu CrossFit R99, ve Varšavě.

Tento CrossFit box patří Barteku Lipkovy, což je nejlepší polský závodník, který byl 2x na Regionals jako individuál a je jeden z mých nejoblíbenějších závodníků. Na setkání s ním jsem se moc těšil a o to větší nadšení zavládlo, když jsem zjistil, že bude kurz absolvovat taky. Opravdu jsem byl zvědavý, až uvidím tak špičkového atleta jako je on, v akci.

Začalo se v sobotu ráno, v 8:30 jsem dorazil do tělocvičny, hned u vchodu mě přivítal Bartek společně s vedoucím kurzu což byl Nathan Bird. Angličan, který se v CrossFitu pohybuje více než 7 let a je to bývalý gymnasta, jaké překvapení ☺. Malá zajímavost, Nathan má workout „Fran“ za 2:05 s klasickými kipping pull ups a 2:17 s “butterfly“. Nikoho jsem neviděl dělat tak rychlé kipping shyby jako dělá on.

Po registraci jsme se převlékli, počkali na pár opozdilců a začalo se. Nejdříve se Nathan představil, vysvětlil o čem kurz bude, co nás čeká a nemine. Poté jsme se představili my. Dohromady nás bylo 22, kromě mě všichni Poláci a jeden pár z Irska. Parta byla po celou dobu super a se všema jsem bez problému vycházel.


Poté jsme přešli na warm-up, který trval asi 10minut. Po warm-upu jsme začali s úplnými základy v podobě Holllow a Arch hold. Nathan kladl obzvláště na Hollow pozici velký důraz a aplikoval ji dá se říct do každého cviku, který jsme procházeli v průběhu víkendu. Bylo to pro mě úplně něco nového.
Od CrossFit Level 1 kurzu se tento lišil především v tom, že byl hlavně praktický. Cviků bylo opravdu hodně a všechny jsme si prakticky zkoušeli, kdežto během Level 1 se hlavně „kecá“.
Nejvíc se mi líbilo kolik „scaling“ variant měl Nathan ke každému cviku v zásobě. Většinu cviků jsem viděl poprvé v životě.

Během prvního dne jsme mimo jiné procházeli například Strict Pull up, Kipping Pull up, Knees to elbows, Toes to bar, Planche, Back lever, Front lever, Frog stand a spoustu dalších.
Končilo se kolem páté hodiny, ale já měl ještě na programu svůj vlastní trénink. Bartek byl tak hodný, že mě nechal odtrénovat poté co všichni odešli. Po tréninku jsem toho už měl celkem dost, takže jsem šel rychle na hotel, navečeřel se a hned do postele, natěšený na druhý den.
Druhý den se hned začalo warm- upem a první cvik byly „Pistols“. Až do nedělního rána jsem si myslel, že vím jak lidi učit „pistole“ neboli dřepy na jedné noze, Nathan mě ale hodně rychle vyvedl z omylu. Přesně kvůli tomuhle jsem na tento kurz přijel.

Před obědem jsme ještě mimo jiné stihli Push ups, Iron Cross, Ring Dips, Muscle ups, u kterých jsme během dopoledne strávily nejvíce času. Ke každému cviku jsme dělali několik „scaled“ variant až jsme se ve finále dostali k samotnému cviku.

Poté následovala hodinová pauza na oběd po kterém přišla na řadu jedna z mála teoretických častí, která mě hodně zajímala a to byl Programming. Tady se probíraly zásady pro sestavování gymnastického tréninku, jak zlehčovat workouty pro lidi, kteří nezvládnou daný cvik a jak je „spotovat“.

Hodně se mi líbilo, že Nathan často zdůrazňoval heslo „strict before kipping“ , neboli vždy se správně naučit a ovládat striktní variantu cviku než se přejde na variantu s „kipem“.

 Na tohle se v CrossFitu bohužel dost zapomíná. 

Poté jsme přešli na Handstand pozici, které jsme se věnovali prakticky celé odpoledne.
Procházeli jsme různé varianty jako Headstand, Handstand, HSPU, HS walk.

Každý cvik jsme prováděli ve dvojicích nebo ve trojicích s tím, že jeden cvičil a ostatní ho „spotovali.
Kurz jsme zakončili na paralletech, na kterých jsme prováděli L- sits, V-sits a Shoot throughs.

Následovala společná fotka a hurá domů. Kurz mi dal opravdu hodně a moc se těším až budu moct nové znalosti a cviky aplikovat při lekcích a jako doplněk i ve svém tréninku.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat Colliery CrossFit Ostrava a FitnessMuscleShopu za podporu a možnost se kurzu zúčastnit.
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

CollieryMade GAMES

Je jednodenní závod pořádaný: Colliery CrossFit Ostrava - více info ZDE!
One day competition power by: Colliery CrossFit Ostrava - more info HERE!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:00
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři