CrossFit online courses – part 3

Táák dneska poslední část blogu o oficiálních CrossFit online kurzech.

Anatomy

Jak už název napomíná, kurz se věnuje anatomii lidského těla. Pokud bych měl srovnat s ostatními kurzy, anatomy je určitě nejobsáhlejší a také hodně náročný (tak co taky od anatomie můžeme čekat). Obsáhlé a samostatné části jsou věnovány zvlášť kostem, kloubům, nervům a svalům. Další části se věnují ramenu, páteři, a kyčlím. V poslední části je vše dáno dohromady a aplikováno přímo v praxi při cvičení, rozebírány jsou páky a síly působící na lidské tělo při cvičení a jednotlivých cvicích. Absolvováním tohoto kurzu jsem si rozšířil znalosti o nejvíce zatížených kloubech při cvičení, jejich specifikům, které se dají použít hlavně při prevenci poranění a také velkému zvýšení efektivity při cvičení.

Spot The Flaw + Judges

Tyto dva kurzy jsem dal dohromady, protože jsou si velice podobné, akorát každý z nich má jiný záměr. Spot The Flaw je kurz zaměřený na schopnost trenéra identifikovat chyby v technice nejvíce používaných funkčních cvicích ze vzpírání, gymnastiky a vytrvalosti. Absolvováním tohoto kurzu jsem si rozvinul široký základ pro identifikaci velkého počtu chyb v jednotlivých funkčních cvicích, které každodenně používáme. Taky jsem si tímto rozvinul a prohloubil schopnosti tyto chyby efektivně napravit.
Na tento kurz můžeme prakticky navázat kurzem pro Judges, který jsme společně s Lukášem absolvovali, kde byly do detailu rozebrány základní cviky a jejich správné provedení, včetně rozpoznání tzv. „No reps“, kdy toto celé bylo zaměřeno zejména na letošní CrossFit Open, včetně nových standardů. Na rozpoznání „No reps“ byly u každého cviku celkem těžké testy, není jednoduché pozorovat atleta, jak rychle sází jedno opakování za druhým, a uvědomovat si u toho, kolik měl dobrých a špatných opakování, toto na konci vyhodnotit a vyhodit přesné číslo. Účelem tohoto kurzu je hlavně to, že jsme potom mohli jako oficiální judges zapisovat s Lukášem skóre pro letošní Open. Budeme se těšit na další rok a doufám, že účast bude každým rokem vyšší! Je to přece jenom největší a celosvětová CrossFit událost roku, zároveň skvělá propagace zdravého životního stylu a cvičení, a hlavně, je to úplně pro každého – bez ohledu na vaši výkonnostní kategorii, tak jako tak Vás to posune dále, je to skvělých 5 týdnů!

Jsem moc rád za tyto cenné trenérské zkušenosti, které mi budou nápomocny při zdokonalování vašeho „fitness“ v rámci nejlepšího gymu široko daleko - Colliery CrossFit Ostrava!
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři