IMUNITA

Léto je nenávratně pryč, užili jsme si naprosto nadstandardní babí léto a teď už konec srandy a máme tady zimu a tmu…ještěže jsou ty Vánoce, aby nám to trochu rozsvítily. 

Nicméně se zimou a aktuálním obdobím se neblíží jen svařák na trzích, ale také zázvorové čaje pod peřinou. Pro mě osobně to taky znamená občasný výpadek klientů, protože rýmička si nevybírá a minimálně jednou za sezónu každého z nás nějaké to nachlazení (při nejmenším) čeká. Někoho ale chřipky, angíny a virózy můžou trápit mnohem více a častěji a s tím už je potřeba něco dělat.

Vitamíny a pestrá strava

Doplňujte vitamíny a neopomíjejte kvalitní stravu. Vitamín C asi nikoho z nás nepřekvapí a každý ví, že ho má doplňovat. Brát si každé ráno „Céčko“ je určitě jednou z variant a pokud býváte „marod“ častěji, tak doporučuju. Věděli jste, ale že třeba taková červená paprika je jedním z nejštědřejších zdrojů vitamínu C? Všichni mají za největšího „céčkového krále“ pomeranče, ale není tomu tak. Například kiwi ho dost předbíhá. Nicméně, pomeranče a hlavně mandarinky k tomuto období patří, takže směle do nich [Symbol].
Co by dále nemělo chybět ve vašem jídelníčku v tomto období? Masové vývary. Zahřejí, doplní minerály, zasytí a když už se o vás třeba něco začne pokoušet, tak máte šanci, že společně s vývarem a zázvorovým čajem vyhrajete.

Pitný režim

S příchodem chladného počasí nám většinou klesá potřeba pít. Sice máme chuť na čaj a třeba kávu, ale vypít opravdu dostatečné množství tekutin v podobě čisté vody nás téměř nenapadne. Což je velká chyba. Krom toho, že hydratovat potřebujeme stále, tak voda průběžně čistí tělo a má důležitou funkci v tom, aby vše fungovalo, vstřebávalo se a vylučovalo „jak má“, což nám pomůže ochránit se před škodlivinami a potenciálním zdravotním problémem. Samozřejmě si ale k požadovanému množství tekutin můžeme pomoct i kvalitními čaji [Symbol]…

Otužujte se

Otužování patří k účinným způsobům, jak zvyšovat obranyschopnost organizmu. Musí být však prováděno správně, postupně a pravidelně. Vhodný způsob, jak otužovat tělo, nabízí například finská sauna anebo trendy novinka – kryosauna - již brzy v nabídce Colliery RECOVERY.

Dále je vhodné nepřehánět to s  topením v  místnostech. Teplotní rozdíl, který je mezi místnostmi a venkovním prostředím, je pro tělo opravdovým šokem. Vydáte-li se z přehřáté místnosti na čerstvý zimní vzduch, organizmus tento rozdíl špatně snáší a tyto teplotní výkyvy vedou k častému nachlazení. Zároveň dýchání přehřátého vzduchu vysušuje nosní sliznici, která je pak náchylnější k nákaze. Snažte se proto, aby pokojová teplota nepřesahovala 22° C (v ložnici ideálně 18° C). 


Pokud vás přeci jen něco dostihne, doporučuju silné echinaceové kapky a hlavně – což je nejčastější chyba – vyležte se. Někdy stačí i tři dny klidu a vyhnete se dlouze se táhlým a zhoršujícím se příznakům, které vás stejně dřív nebo později dostanou na lůžko a ztratíte tak mnohem více. A navíc buďte ohleduplní k ostatním kolem vás. Pokud si budete hrát na hrdiny a budete s nachlazením, virózou, nebo začínající chřipkou chodit například cvičit, ohrožujete tak nejen zhoršení vašeho průběhu nemoci, ale ještě nakazíte ostatní, což není fér. Pár dní odpočinku ještě nikoho nezabilo, naopak.  

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři