Intolerance potravin

Nedávno jsem se nechala testovat na intoleranci potravin. Osobně, i přes zprávy se mě na toto téma často ptáte.

Rozhodla jsem se vše sepsat a v tomto blogu Vám zodpovím Vaše nejčastější dotazy:

1. Co je to potravinová intolerance?
2. Co taková intolerance může tělu způsobit?
3. Jaké jsou výhody vynechání nesnášenlivých potravin?
4. Jakým způsobem se můžete nechat testovat?

 

 1. Potravinová intolerance je něco jiného než alergie. Je to vlastně nesnášenlivost na určitou potravinu s tím, že se následky neobjeví okamžitě, ale až za několik hodin/dnů/týdnů. Ale co dělat když si nedokážete představit život bez takových (například) vajíček? Jednoduše to na nějaký čas (2-3 měsíce) překousnout a vydržet snídat bez oblíbené omelety, aby se tělo vyčistilo a poté zkusit (po několika měsících) opět pomalu zařazovat do jídelníčku a doufat, že tělo tuto potravinu po delší pauze opět příjme.
   
 2. Taková intolerance určitých druhů potravin může předcházet mnoha následky, které nám dokážou hodně zkomplikovat život.

  Máte bolesti hlavy nebo Vás bolí klouby? Trpíte trávícími problémy, nadýmáním a často Vás po jídle bolí břicho? Máte kožní problémy? I toto je způsobené intolerancí potravin. A nejen to. Můžete mít díky tomu sníženou imunitu, trpět stavy úzkosti, migrénami, a nebo nespavostí, či únavou. 
   
 3. Vysazením nesnášenlivých potravin se především můžete zbavit výše zmíněných problémů. Dále jako bonus může nastat redukce tuku, v tréninku budete cítit více energie a lepší regeneraci. A to především proto, že tělo potraviny začne mnohem lépe vstřebávat.
   
 4. Testování se provádí například přes krevní test a ten se cenově pohybuje 2.500-10.500,- záleží na počtu testovaných potravin (7-216 druhů). Test si můžete nechat udělat u specialisty či sami doma.

Pak jsou zde další alternativní způsoby jak zjistit, které potraviny Vám nesedí. Můžete si zapisovat potraviny, které jíte a sledovat tak, po kterých potravinách se necítíte dobře, což je asi nesložitější a časově nejnáročnější způsob zjištění. Další způsob je test pomocí elektroakupunktury, kde se měří hodnoty v akupunkturních bodech.

Doufám, že jsem zodpověděla všechny Vaše dotazy. Pokud Vás intolerance potravin zajímá podrobněji - napište mi co Vás zajímá... ráda BLOG dále rozvedu!

 

Zdroje:

http://potravinoveintolerance.cz/potravinove-intolerance/
http://www.homeopatie-kladno.cz/co-je-to-eav/
http://www.revolucni-vyziva.cz/potravinova-intolerance/
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

CollieryMade GAMES

Je jednodenní závod pořádaný: Colliery CrossFit Ostrava - více info ZDE!
One day competition power by: Colliery CrossFit Ostrava - more info HERE!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři