Kdo se nehýbe, nežije...

Dneska si dáme trochu filosofie. Začnu otázkou. Proč se ke svému tělu chováme jako k dalšímu spotřebnímu materiálu? Myslím tím úplně vše. Jak jíme, jak se hýbeme, jak spíme… jakou máme životosprávu.

Dnes se vyjádřím k problematice pohybu.

A začnu znovu otázkou. Když budu taxikář. Bude mé živobytí závislé na autě, kterým jezdím. Bude-li nepojízdné, budu bez práce. Když budu zpěvák, budu si dávat pozor na své hrdlo. Když budu chirurg, budu si dávat pozor na své ruce. Když budu profesionální sportovec, tak budu pečovat o celé své tělo. Co mají všichni společné? Starají se nejvíc o to, co je živí.

Ale co, když, tě začnou bolet záda? Bude úplně jedno, jestli pracuješ v kanceláři nebo na operačním sále. Chtě, nechtě to bude problém.

A tak se ptám. Neživí nás všechny přece naše tělo? Proč se k našim tělům, chováme jako kdyby bylo samozřejmostí, že funguje? Bědovat začneme až tehdy, když začne bolet. A to nad únosnou míru, která už nejde přehlušit léky proti bolesti.

Teď chci ať se všichni nad tím zamyslíte. Naše tělo není samozřejmostí. Často může stačit jeden špatný pohyb, jeden úskok vedle, jedno ohnutí se pro něco na zemi. A je zle!

Vsuvka do historie

Naše těla byla navržena tak, aby byla využívána. Měli jsme lovit a sbírat abychom přežili. Měli jsme se hýbat. Po této stresující aktivitě jsme měli zaujmout klidovou pozici, abychom šetřili energii na další životně důležitý úkol.

Dnes je stresující situací pracovní den (často bez adekvátního pohybu), poté přijdeme domů a kecneme s sebou před televizi. Proto se nám nechce jít cvičit, hýbat se. Jsme naprogramování, abychom vydávali co nejméně energie. To ale není výmluva. Právě o to víc, bychom se měli vnitřně motivovat k výkonu. Vzít tu tašku, přijít do gymu. A hýbat se.

Chtěl bych, abyste si dnes z mého blogu odnesli jednu důležitou věc. Hýbat se (jakkoli), je pro nás přirozeností (dovoluji si říct, až nezbytností). Kdo se nehýbe, nežije.

A pokud se ozve nějaká bolest. Nějaké popíchnutí. Řešte to.

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři