Proč? Prečo? Why? Warum?

Proč? To je otázka, kterou je třeba si občas položit taky pokud chodím trénovat, cvičit CrossFit. I o tom je třeba trošku uvažovat. K tomuhle blogu mě inspirovaly myšlenky celosvětově uznávané osobnosti CrossFitu, trenéra – Pata Sherwooda. Jeho přístup a filozofie celkově je myslím jednou z nejlepších ukázek CrossFitu.

Proč tedy chodím cvičit CrossFit?

Nevím jak ty, ale pokud není tvým cílem stát se závodníkem, účastnit se pravidelně soutěží, já nechci strávit většinu dne tréninkem v gymu. Myslím, že minimálně 90% lidí u nás se řadí mezi ty „normální“, bez reálných ambicí závodit na vysoké úrovni. Dostat maximum z každého momentu stráveného v gymu a zároveň do toho investovat tak málo času, jak je to jen možné – přesně tohle mi dovolí odejít z gymu a žít život té nejvyšší kvality, společně s rodinou a přáteli. Více než na objem tréninkových dávek se soustředit také na intenzitu. O tom je CrossFit.

 „Constantly Varied“  

neustále měnící se trénink, práce se závažím (né nutně každý den) i s vlastním tělem, používat váhy od velmi lehkých až po ty nejtěžší, od 1 až po 100 a více opakování, zařazovat „single modality day“, couplety, triplety a chippery. Měnit samotnou časovou délku WOD od velmi krátkých až po dlouhé. Nebát se tvrdě makat, ale myslet na své zdraví. Na toto by se nemělo zapomínat při tvorbě tréninku.

Asi není moc fajn cítit se každý den zničený, cítit každý kloub v těle jen proto, že jsem byl v jednom dni vícekrát cvičit, jako závodník, a to z žádného adekvátního důvodu. Chci být ve formě a zdravý né pouze dneska, ale po zbytek mého života. To není nic složitého, nemusím nic přehánět (drtit se několik hodin denně v gymu), stačí přece zajít na jednu lekci do CCFO, užít si tu jednu hodinu, která je často nejlepší část celého dne…pak už to chce jen tvé odhodlání, vytrvalost (forma nepřijde ze dne na den a ne, ani za měsíc…), a my v CCFO se postaráme o zbytek!
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři