SEMINÁŘ: VÝŽIVA V REÁLU

Začátkem měsíce června jsme se s Honzou Peršínem zúčastnili semináře nejznámějšího českého dietologa a tvůrce několika knih o výživě RNDr. Petra Fořta Csc.

Byl to seminář pouze na dvě hodiny, tudíž jsme nečekali nějaké obsáhlé témata nebo debaty. I přesto jsem se na seminář těšila, jelikož si o výživě vždy ráda poslechnu, i o věcech, které moc dobře znám.

Sepsala jsem Vám zde pár poznatků ze semináře, které jsou všeobecně a veřejně známy, ale dle mého se na tyto věci občas zapomíná a je třeba si je připomenout.

 • Naše tělo není přirozeně zvyklé na kravské mléko, proto na něj má většina z nás intoleranci (o intoleranci si můžete přečíst v mém předchozím článku). Zkusme jíst více přirozeně a vrátit se ke kořenům.. více zeleniny, ovoce, méně zpracovaných potravin.
 • Všichni jsme závislí na různých potravinách nebo kombinacích potravin, i když si to mnohdy nepřipouštíme. Tyto „závislosti“ nám pak opět můžou přivést intoleranci na tyto potraviny. Nejčastější závislosti jsou na rafinovaném cukru.
 • Přejídáme se – což je určitá forma závislosti. To že se přejídáme má za následek stress, stravovací návyky, hormonální nerovnováha. Víme, že je to špatně ale přece to děláme – dá se léčit.
 • Symptomy závislosti na stravě: 1. Jíte, i když jste sytí 2. Ne vždy Vám dojde, že jíte moc 3. Cítíte se častokrát provinile, ale přesto jíte zase 4. Sami sobě se omlouváte, proč jíte co jíte a kolik toho jíte 5. Snažíte se přestat, ale bez úspěchu 6. Potom hledáte různé rychlo DIETY 7. Přejídání schováváte před ostatními 8. Neumíte se ovládat
 • Ale světové hospodářství vlastně drží to, že se lidé přežírají. Jsme manipulováni médii a sociálními sítěmi. Jde jen o byznys a naše zdraví nikoho nezajímá! Co z toho vyplývá? NEVĚŘME reklamě ani výrobcům! Čtěme obaly, porovnávejme, ptejme se, studujme.
 • Jezme kvalitně a střídmě, ne levně a ve větším množství. ANO – 100g prosciutta + rajčata. NE – 200g salámu a čtyři housky :D. Jezte přirozeně, intuitivně a základní potraviny!
 • Psychika – nejdůležitější faktor. Hlavně si vše srovnat v hlavě. Být spokojený sám se sebou, dělat to, co mě baví.. výsledky přijdou!
 • Není důležité jíst 5x denně protože – se zbytečně stresujeme nad tím, že už je zase čas jíst.. se zbytečně stresujeme, co budeme jíst.. se zbytečně stresujeme, kdy to jídlo budeme chystat.
 • Zkoušet přerušované hladovění (okno bez jídla 10-14h) nebo hladovky (den bez jídla) pro očištění těla.
 • Ten kdo jí pozdě večer je tlustý -> BLBOST!
 • Tuky jsou špatné -> BLBOST!
 • Lidé v přechodu snižují toleranci sacharidů, tudíž zde může nastat přibírání ze stejného množství jídla.
 • V závěru: Všichni jsme individuální, každému vyhovuje něco jiného. Zkusme si v životě změnit pár věcí a přijít si na to své.. jedině pak budeme spokojení.

Musím říct, že jsem souhlasila snad se vším, co pan Fořt řekl. Sice jsem se na semináři nedozvěděla nic nového a celý seminář měl takový rozlítaný koncept :D.. ale plno věcí jsem si utvrdila a plno věci si připomněla. Takže moc děkuji Colliery a Peršovi, za tuto příležitost a takto strávenou sobotu :).
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři