Soutěžit – To není cíl CrossFitu – i přesto máme podmínky pro závodění

Začneme-li velice obsáhle definicí sportu, tak dle J. Vrégra (2006)

 “Sport je tělesná pohybová aktivita provozovaná podle určitých pravidel a zvyklostí. Na vyšší úrovni předchází samotné činnosti trénink.“ 

Převedeme-li tento fakt na náš CrossFit, který dle definice sportem bezesporu je, jsou zavedena jistá pravidla, např. dotyk hrudníku na zem při Burpee, plné propnutí všech kloubů (hlezenní, kolenní, kyčelní a ramenní) do jedné osy u Air squat apod., a dále i zvyklosti (hledání maximálních výkonů, cvičení For time nebo AMRAP atd.). Jelikož CrossFit je nutný realizovat pravidelně pro samotný lidský rozvoj, je nutný pravidelný trénink.

Velkým problémem dnešní doby je obrovský vliv médií (TV, reklamy, internet, sociální sítě), který je vždy mířen na určitou masu lidí a podstatně jim cíleně ovlivňuje životy. Moderní audio-vizuální technologie s oblibou využívá také společnost CrossFit. V první rovině je to oblast vzdělávací, kde pravidelně na svých profilech (youtube, instagram, facebook, webové stránky) zveřejňuje osvětu v technických detailech vybraných cviků nebo vybraných teoretických problematik, dále motivační příběhy cvičenců a také všeobecné zajímavosti z oblasti CrossFit – CF Journal (strava, kurzy, prevence zranění apod.). Dle mého názoru skvělá práce ze strany vedení CrossFit!
Ovšem dostaneme-li k tomu již zmíněnému vlivu, nechci psát doslova negativnímu, tak je bezesporu oblast závodní. Každý z nás zná CrossFit Games – každoroční svátek našeho sportu. Ovšem již málo kdo si uvědomuje, že dostat se jako závodník je téměř nemožné. Tato událost je pouze pro pár vyvolených, kteří mají pohybový talent na úrovni geniality, kteří obětují tomuto sportu vše, kteří znají ve svém životě jen CrossFit. Co tím chci říci…obdivujme tyto lidi jako sportovce, jejich výkony a přejme jim úspěchy. Ale mějme hlavu při zemi a ne v oblacích a držme se CrossFitu jako rekreačního sportu (viz. schéma níže).

Na druhou stranu máme v Colliery CrossFit vynikající podmínky na výchovu závodníků. Nemohu si vzpomenout na vybavení, které bych na závodech nepotkal a my ho neměli. Někteří teď možná nerozumí tomu, co zde píši. V předchozím odstavci píši, že by se závodit nemělo a zde píši, že sám se účastním závodů. Přirovnám-li náš sport k Atletice, tak CF Games je Olympiáda, French Throwdown nebo Wodapalooza je Zlatá tretra, The Underworld Games (zde jsem zvítězil, Malta 2018) je krajský přebor, místní nejmenované závody jsou okresní přebor. Zde je vidět, že i já jsem při zemi a držím se těch závodů, na které fyzicky stačím. Nikdo z nás není Rich Fronning nebo Mat Fraser – ti dosáhli v této oblasti vrcholu geniality a nikdo z nás se jim nepřiblíží.
 Závěrem mé doporučení je jasné, bav se CrossFitem, užívej si každou skupinovou lekci v Colliery CrossFit a pokud máš nutkání vyzkoušet si roli závodníka, poraď se s námi a my ti doporučíme závod dle tvých možností. Náš gym tě se svým skvělým vybavení dobře připraví. 

 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři