Udělat z Vás ATLETA je Náš cíl? Ne - zdravého člověka!

Téměř v každém svém „povídacím“ blogu se zmiňuju o motivaci ke cvičení, reálných cílech a vyváženosti pohybu. Doufám, že jste se třeba po některém z tohoto čtení zamysleli a popřemýšleli si o tom, jak to vlastně máte nastaveno vy. Nereálné cíle a představy bez předem promyšleného alespoň základního rámce můžou všeobecně v životě vést ke zklamání, stagnaci a v nejhorším případě k vyhoření v dané oblasti…

Proto pokud by k nám do gymu přišel každý klient s představou, že z něj uděláme atleta, téměř profíka „v oboru“ s nadpozemsky vypadajícím tělem, mohlo by u většiny dojít právě k výše uvedenému.

Dnes to malinko zobecním a zprůměruju. Většina našich klientů jsou pracující lidé v dospělém produktivním věku. Všechny spojuje láska k pohybu a většina z vás jsou přirozeně aktivní lidé a gym není jejich jediný sportovní/aktivní záběr. Většina z vás vyráží na hory, chodíte plavat, běháte, jezdíte na kole, hrajete fotbal a pohyb je vám blízký všeobecně. Což je skvělé a ve spojení s průpravou na lekcích a možnostech, které vám dává prostředí gymu věřím, že se právě i při těchto aktivitách cítíte značně lépe, popř. vaše výsledky a cíle mimo gym vzrůstají a posouvají se správným směrem.

A o tom to právě je a odkážu se na nadpis. Protože co se týče našeho cíle, tím myslím nás – Colliery - není to, abychom z vás udělali atlety na špičkové úrovni a závodníky, ale abychom vám pomohli ke zdravému pohybu, zlepšili váš aktivní život a zlepšovali tak celkovou úroveň vašeho běžného, aktivního a také sportovního života.
On Ramp má nejen funkci základní průpravy, a aby se nováčci na lekcích tzv.“chytali“ , ale aby pohyb ať už se zátěží, či bez ní byl zdravý a bezpečný. Vedené lekce slouží nejen k týmovému hecování a tzv. “zničení se“, ale aby s vámi trenér pracoval a váš pohyb byl pod dohledem. Kvalita provedení cviků vede ke kvalitním výsledkům, což nemusí nutně znamenat vyšší váhy, nebo umět cviky v těch nejsložitějších variantách, ale právě to znamená zdravé tělo, zdravé pohybové vzorce a celkový pozitivní dopad nejen na vaše fyzickou, ale také psychickou stránku.

Každopádně bolest ze zdravě namožených svalů známe asi všichni a určitě jsme si všichni nejednou prošli právě i tím „zničením se“ po nějakém z náročnějších tréninků. Samozřejmě je třeba přemýšlet i nad druhou stránkou a tou je regenerace. Regenerace je neméně důležitá. Je potřeba si zaprvé umět rozplánovat své aktivní dny a stejně tak ty odpočinkové, tzv. rest days. Pokud vám v odpočinkovém dni chybí gym a kamarádi, které tam máte, není problém se i tak k nám zastavit a využít právě pomůcky, které jsme pro vás pořídili a které máte možnost jako klienti Colliery zdarma využívat. Ať už se bavíme o Compexu na jakoukoliv namoženou část těla, o Normatecu (oblíbené nohavice) po náročném leg day, nebo různých masírovacích pomůcek. Roller (válec) věřím, že využíváme asi všichni běžně…zkusili jste ale už ale válec, který vibruje od HyperIce a také masážní "pistoli" od stejné firmy. Neváhejte těchto možností a podpůrných prostředků využít - pro klienty CCFO máme tyto vy .

Ale také hlavně odpočívejte, regenerujte, a trénujte bezpečně. Myslete na to, že méně je někdy více a kvalita předčí kvantitu.
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři