Viscerální tuk – co to vlastně je a dá se ho zbavit?

Mít na sobě nějaké to kilo tuku je zdravé a pro každého z nás opravdu potřebné to je důležité si pamatovat. Ale není tuk jako tuk a ten v těle obzvlášť. Existují dva typy tuku, co si naše tělo ukládá: Podkožní tuk a viscerální tuk.

Podkožní tuk je typ tělesného tuku, který se nachází i na pažích nohách a je snazší ho vidět. A proto, pokud máte nějaký tuk na břiše, nemusí to být hned viscerální tuk, o kterém víme, že se ukládá pouze v této oblasti. Může to být také tuk podkožní, který se ukrývá přímo pod kůži.

Viscerální tuk je ukrytý uvnitř dutiny břišní, proto není snadné jej identifikovat. Je umístěný v blízkosti životně důležitých orgánů jako jsou játra, žaludek, střeva a dále se může vytvářet i v tepnách.
Viscerální tuk se taky označuje jako „aktivní tuk“ a to z toho důvodu že dokáže aktivně zvyšovat riziko vzniku vážných zdravotních problémů. Nejznámější je rezistence na inzulín, která se objevuje i přesto, že u Vás nikdy nebyla diagnostikovaná cukrovka ani prediabetes.

Dále může způsobovat následující zdravotní potíže:

 

  • Diabetes Melitus II. Typu
  • Cévní mozkovou příhodu („mrtvička“)
  • Rakovinu prsu, kolorektální karcinom
  • Alzheimerovu chorobu

Jak se zbavit viscerálního tuku?

 

  • Je samozřejmě nezbytné upravit stravu a jíst zdravě a vyváženě. Snažte se ze svého jídelníčku odstranit potraviny s vysokým obsahem cukru a tuku. Ať se vaše strava skládá ze stravy bohaté na bílkoviny, zeleninu, komplexní sacharidy (rýže, brambory, luštěniny,…) a také zdravé tuky.
  • Do svých aktivit se snažit zařadit pohyb, ze začátku stačí pomalými krůčky – chodit na procházky, zajít si zaplavat, běhat, jezdit na kole nebo dojít na různé typy cvičení. Hlavní je nesedět doma na gauči a pohyb si uživat.

Viscerální tuk není viditelný, takže ne vždy víme o tom v jakém množství ho na sobě máme a o to více je nebezpečný. Naštěstí je možné vyššímu množství viscerálního tuku předcházet. Dobrou zprávou je, že viscerální tuk je citlivý na jakoukoliv změnu životního stylu k lepšímu. Pokud budete dodržovat zdravý a aktivní život se snížením negativního stresu docílíte toho, že jeho nadbytek se vám vyhne.
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři