British Teen Championships 2018

V minulém roce čistě náhodou CCFO objevilo tento závod na Instagramu. Dodatečně zde přijali dva naše atlety – Honzu Vantucha (skončil na 3. místě) a Štěpánku Habustovou (skončila na 4. místě). Honza tehdy věděl, že tohle jsou jedny z posledních Teens závodů, jelikož na konci roku 2017 dovršil 18ti let. Bylo nutné najít nové posily ke Štěpánce z řad našich mladých nadějí. Koncem roku 2017 se vytvořila skupina tří trpaslíků a k již zmíněné Štěpánce přibil Deniz Afacan a z CF Kids Karolína Božková. Všichni tři si prošli CF Games Open 2018 a bylo víc než jasné, že by to chtělo najít závod a poslat je bojovat s ostatními tváří v tvář a ne jen formou video-kvalifikace.

Víme, že tohle bývá zcela jiný závod.

Po prvních propozicích k závodům Teen British Championships 2018 jsme se rozhodli, že naše trpaslíky zde přihlásíme a vyšleme je s jasným cílem – zopakovat úspěch z minulého ročníku. Vsadím se, že jsme byli snad i první v registraci atletů – takové nadšení a odhodlání bylo z naší strany.

Nastala příprava. Trvala bezmála tři měsíce. Děti chodily vždy po škole na trénink. Trávili v gymu mnoho volného času. Byli motivováni a tato skutečnost je hnala vpřed v jejich výkonech. Nebylo to vždy jednoduché – prožívali jsme spolu mnoho zásadních situací, ale vše jsme ustáli a šli si za jasným cílem…BRITISH!

 Ve čtvrtek 12.7.2018 odlétáme směr Londýn a zněj na samotný jih Británie, do města Brighton. Další den byla na pořadu registrace atletů a pro nás dopředu domluvená zkouška Padley Boardu.

Sobota – to byl náš den „D“!

Přicházíme do Reebok CrossFit Connect a dozvídáme se znění tří WOD ze čtyř. Kromě jedničky se nám líbí všechny. A klasika – když je na závodech Surf nebo Padley Board – lehce zaostáváme. Ovšem silová část je naše! Všichni tři si udělali osobní rekordy a hned je nálada veselejší. Třetí WOD? Tohle máme taky natrénováno – i zde byl posun ve výsledcích vpřed. Poté přichází odhalení finálového WOD. Upřímně nečekal jsem takovou „sadu“ pro obě kategorie. Všichni nafasovali vesty 9/6kg a vzhůru do boje. Zde to bylo na pováženou – viděl jsem děti kolabovat, blinkat, lehce malátné. Na druhou stranu, děti snesou hodně a po deseti minutách vesele ťapkali opět po gymu s rohlíkem na tváři. Jaké tedy bylo konečné pořadí našich atletů?

 • Karolína Božková, kategorie Sc. 13-15let, 6. místo
 • Deniz Ali Afacan, kategorie Rx. 13-15let, 3. místo
 • Štěpánka Habustová, kategorie Rx. 16-17let, 3. místo

Bylo příjemné vidět závodit pouze ty nejmenší, na kterých je postavena budoucnost tohoto sportu. Je důležité myslet na zadní vrátka a podporovat mladé atlety, jelikož ti nám to v budoucnu budou moci vrátit stonásobně. Jejich píle byla odměněna – na všechny jsem maximálně hrdý.

 Jsem šťastný, že čas jim věnovaný měl a má smysl. Tohle mě naplňuje, tímto jsem spokojený a na každého trpaslíka nesmírně hrdý. 

WOD1 – Sup it Up, Butter Cup (10min Time Cap)

3 Rounds of:
Wade/Swim Across Lagun
Sup Back
30 Air squats
15 Push Ups
7 Down/Up

WOD2 – A Cluster of Duck

a) 5min Time Cap – 3RM Thruster
no Rest
b) 3min Time Cap – 1RM Cluster

WOD3 – Pistols & Rings – 6min AMRAP of:

Sc:
2x 5m Bear Crawl
2x 5m Walking Linges
6 Ring Straight Leg Raises
3 Ring Pull Ups

Rx:
2x 5m HS Walk
10 Squat Pistols
3 Toes to Ring
3 Ring Muscle Ups

WOD4 – With Vest – 16min Time Cap
Sc:
10 Burpees
600m Stone Run
10 Burpees

Rx:
300m Stone Run
Then:
21-15-9: Burpee Box Jump Over, 1-Arm DB Snatch
Then:
12 DL – 9 Hang PC – 6 S2O – 9 Hang PC – 12 DL

Pocity našich nejmenších:

 • Karolínka: British Teen Championships byly moje první závody a já jsem si je maximálně užila. Jeli jsme celkem čtyři workouty, z toho tři mi vyhovovali a bavily mě. Ve čtvrtém workouty jsme angličákovali a běhali s 6kg vestou. To bylo dost těžké. V silovce jsem zvedla 40 kg na 3RM Thrusters a 45 kg na 1RM Cluster. Děkuji za umožnění závodit, děkuji svému trenérovi, který mě během závodu hodně podporoval, díky taky Štěpánce a Denizovi za hecování, skvělému gymu a komunitě v něm, neziskové organizaci Colliery SRDCEM a agentuře Levná pojistka.
   
 • Deniz: British Teen Championship byly mé první závody, tak jsem nevěděl co od toho očekávat, ale nakonec jsem byl nadmíru spokojený jak s průběhem závodů, tak s lidmi se kterými jsem závodil i s judgy, kteří k nám byli velmi přátelští a snažili se nám všechno vysvětlit nějak po našem. S WODs jsem byl spokojen, až na ten první s padley boardem, který byl pro mě velmi těžký, kvůli mé nezkušenosti s touto věcí. S ostatními jsem byl naprosto spokojen, všechny byly přesně pro mě šité na míru. Nejvíce mě bavil čtvrtý a zároveň poslední WOD, ve kterém jsem skončil druhý. Celkově na závodech jsem skončil třetí a já jsem se svým výsledkem naprosto spokojený. Chtěl bych poděkovat Karolíně Božkové, Štěpánce Habustové a Lukášovi Káňovi za podporu a skvělé hecovaní při závodění a taky Colliery SRDCEM za možnost nasbírat nové zkušenosti a děkuji Víťovi Rumpelovi za pojištění na závody.
   
 • Štěpánka: Za mě úplně super závody. Na Britishi jsem byla letos podruhé a tentokrát už v kategorii Rx, workouty byly jen čtyři, první tři se mi zdály úplně v pohodě, vůbec jsem nebyla unavená, ale ten poslední…Poprvé jsem si vyzkoušela běh, angličáky a dumbell snatche s vestou 6kg a nebylo to vůbec snadné. Vesta byla na mě moc těžká, mám úplně unavená záda a ramena. Druhý workout byla silovka a tam jsem si dala PR 55 kg na 1RM Cluster. Celkově jsem se závody moc spokojená, děkuju svému trenérovi, přátelům z gymu, kteří fandili, neziskové organizaci Colliery SRDCEM za finanční podporu a Vítězslavovi Rumpelovi za pojištění.

 Velý díky patří všem členům #CollierySRDCEM a partnerovi programu pro TEEN atlety: SDS Komplexní stavby 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři