CF: Coaches Development Program – Reebok CrossFit Norimberk

Ve dnech 16.-18.10.2018 jsem absolvoval oficiálně licencovaný CrossFit Coaches Development Program v Německém Norimberku. Ve chvíli, kdy se mi naskytla možnost tento program absolvovat, jsem neváhal a věděl jsem, že prostě musím. Obětoval jsem teda poslední zbývající dny dovolené v mojí práci a investoval je do budoucnosti, jak mojí, tak celého Colliery gymu. Jednalo se o vůbec první program tohoto druhu pořádaný v Evropě. No není to skvělý pocit, být u toho?:-)

Na kurzu jsme byli celkem 3 trenéři, krom mě jsem se setkal s head coachem JoeymCrossFit Committed z Prahy a Samuelem z německého CrossFit Ortenberg. Celé 3 dny nás měl pod dohledem head coach a zakladatel Reebok CrossFit Norimberk Drake. Všichni opravdu skvělí lidé!

 Coaches development program se od ostatních „klasických“ CrossFit kurzů liší tím, že je velmi časově náročný – začíná se každý den lekcemi v 6:00 ráno a končí se třeba i v 19:00!  

Bohužel neměl jsem jinou možnost a musel ještě den před kurzem být v práci, poté cesta autem do Norimberku (přes 600 km), o půl noci zalehnout a v 5:00 ráno budíček. Nicméně, ten pozitivní pocit z kurzu zastínil všechny tyto okolnosti a já si všechny 3 dny neskutečně užil.

Teorie tvořila opravdu menší část, většinu času jsme strávili praktickým procvičováním – tréninkem, vedení lekcí a následným rozborem. Pro mě extra náročné, jelikož musím přemýšlet kromě své klasické trenérské činnosti i nad problémem navíc – a to je vedení lekcí kompletně v anglickém jazyce :) Přemýšlet nad tím, co jako trenér správně dělat a navíc přemýšlet nad tím, jak to dále vysvětlit lidem na lekci v jiném jazyce, po této zkušenosti jsem se zpátky v Colliery cítil první den jako v sedmém nebi, najednou mi odpadly starosti s jazykem :D Věřili byste tomu, že Reebok CrossFit v Norimberku je kompletně od jeho začátku veden v anglickém jazyce?? Toto jsem v Německu opravdu nečekal.

Kromě toho byla velká část kurzu věnovaná tomu, jak hodnotit a rozvíjet ostatní CrossFit trenéry, tvorbě programingu pro gym a vlastně všeho kolem CrossFit gymu, co nás jen napadlo. Náš head coach Drake nám velmi ochotně po celou dobu předával jeho mnoholeté zkušenosti s CrossFitem. Jen tak mimochodem, zná se osobně třeba s Chrisem Hinshawen, Richem Froningem a dalšími legendami CrossFitu.

Na závěr bych chtěl říct jediné – plně si uvědomuji, že takové informace a znalosti, které mám teď v sobě, má opravdu jen málo lidí, je to neskutečné štěstí, z celého srdce jsem za toto vděčný celému Colliery CrossFit Ostrava a budu se snažit, aby se tyto zkušenosti co nejvíce u nás v gymu promítly.
 

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři