Functional anatomy Seminars

Minulý měsíc se mi díky "Colliery Programu pro vzdělávání trenérů" - poštěstilo navštívit seminář na který jsem si dlouho myslel. Odvážil jsem se jet na Functional Range Conditioning do krásného gymu EVOPE v srdci Bavorska – Berlíně. Jedná se o jeden z hrstky nabízených seminářů společnosti Functional Anatomy Seminars.

Vlastníkem a člověkem, který stojí za celým know-how FAS je Dr. Andreo Spina, kanadský doktor chiropraxie. 

 Metodiku Functional Range Conditioning – FRC lze jen těžce shrnout do pár vět. Ale ve zkratce se jedná o systém, který udržuje vaše klouby v maximální možné hybnosti.

Každý kloub má svůj přirozený range of motion (rozsah pohybu) -ROM. Tento ROM se časem, stárnutím a úrazy zmenšuje. Cílem FRC je nenásilnou cestou na podkladus nervových pochodů působit na náš pohybový aparát tak, aby ROM zůstával co možná nejširší.

FRC k tomuto používá 3 základní cvičení: CARs, PAILs a RAILs. Vysvětlíme si pouze CARs, protože s těmi se setkáme společně nějčastěji.

CARs – Controled articulate rotations – kontrolované kloubní rotace. Jedná se o ty pohyby, kdy se snažíme si vypáčit rameno anebo kyčel směrem ven. Ale mezi CARs můžeme považovat i „cat2camel“ neboli vyhrbení prohnutí na všech 4.

Často můžete vidět mne samotného, že tuto metodiku používám. Stejně tak, na mnou vedených lekcí, v rámci mobility praktikujeme cvičení z FRC.l

Už teď vám můžu prozradit, že tyto metodiky mne tak zaujaly, že v blízké době se účastním jejího rozšíření. Letím do New Yorku na další z kurzů - FRA – Functional range assessment. Takže se můžete těšit na hromadu nových mučících cviků a já se těším až nabyté zkušenosti budu moci aplikovat do praxe i v novém konceptu rozšíření služeb Colliery RECOVERY jako Fyzioterapeut.

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři