Underworld Games 2018 (Malta) Poslední víkend v srpnu se na Maltě pořádaly závody The Underworld Games. Závody s…

Underworld Games 2018 (Malta)

Poslední víkend v srpnu se na Maltě pořádaly závody The Underworld Games. Závody s menším množstvím atletů. O to víc byly závody v přátelském kruhu a všichni se hned po pár workoutech znali. Všichni atleti byli moc přátelští a chtěli se s námi, čechy, seznámit. Dokonce jsme narazili i na závodícího čecha Davida Suslíka, který na Maltě žije osmým rokem. Takže si ze závodů odnášíme i pár nových přátelství.

Na závody jsme se oba moc těšili a poctivě se v tréninku připravovali! Přiletěli jsme na Maltu už ve středu, abychom měli čas se aklimatizovat. Jelikož je na maltě horko a vlhko, báli jsme se, aby to nemělo vliv na výkon. Bohužel hned po příjezdu Naty chytila nějakého bacila a tak následující dva dny proležela v horečkách a do poslední chvíle nevěděla, zda je dobrý nápad do závodu nastoupit. Nakonec do závodu nastoupila a i přes oslabení bojovala až do konce!

Vzhledem k tomu, že závody pořádal gym The PIT, který je zárovneň CrossFitovým i Strongmanským gymem, bylo to na složení workoutů znát. Hodně silových částí a cviků, které pro nás byly novinkou. I tak jsme se, se všemi workouty bravurně poprali!

10x Clean and Jerk 90/65

Do finále se dostalo pouze 6 nejlepších Rx mužů a tři Rx ženy. Pro diváky to byla show vidět na „place“ ty nejlepší z nejlepších. Před finále i po finále jsme si udrželi své průběžné umístění a obsadili jsme: Lukáš 1. místo & Naty 3. místo!

Závody z pohledu NATY:

Pro mě byly tyto závody hodně náročné, ale to nejen z důvodů oslabení po nemoci. Váhy byly dost vysoké v porovnání s muži a tak jsem se holkami s váhami praly zuby-nehty :P. Nejvíc mě bavil WOD 2 – tento workout jsem měla možnost zkusit před závody nanečisto (jelikož byly některé WODs zveřejněny dopředu) a připadalo mi to jako hrozný workout. Nakonec jsem si jej nejvíce užila, i když thrustery nesnáším.
.
Dále jsem si užívala WOD 5, kde jsem všem holkám na laně dala na prdel :D. Naopak předposlední workout č. 6 pro mě byl smrt a nikdy jsem si během wokroutu nesáhla na dno tak, jako tady. Přední dřepy s 55kg pro mě byly hodně těžké v tomto počtu (vzhledem k tomu že 10RM mám cca 63kg), ale v poslední chvíli jsem zabrala a skončila ve wod druhá!
Závody se mi líbily, co se týče organizace, zázemí pro atlety i složení wod. Organizátoři se o nás skvěle starali a vždy se ujišťovali, jestli jako cizinci všemu rozumíme. Jde vidět, že do toho dali srdíčko! Za mě spokojenost maximální.

Závody z pohledu LUKÁŠE:

Pro mě zcela jistě vrchol sezóny. Na tyto závody byla dobrá příprava. Po více než roce jsem zařadil i dvoufázové tréninky, kterým jsem se vyhýbal. Organizátoři předem zveřejnili čtyři z osmi WOD již před závodem. Nenechal jsem nic náhodě a v domácím gymu CCFO jsem je několikrát realizoval. Vyplatilo se! Přesně jsem věděl, jak přesně tyto WOD odjet a na co se soustředit. Velký strach jsem měl z WOD s HS walk, kde to byl evidentní sprint – každá chyba by stála velký propad. S maximálním soustředěním na výkon jsem tento WOD s přehledem vyhrál. Na závodech mám rád WOD´s zaměřenou na test síly. Zde jsem dva týdny dopředu věděl, že jako „silovka“ bude maximální váha pro dvě opakování mrtvého tahu – katastrofa! Bylo pro mě frustrující, že s mou maximálkou 210kg pro 1RM z roku 2016, se mám na tuto váhu dostat a ještě jí zvednou dvakrát T&G. Dva týdny jsem zlepšoval techniku a na tréninku jsem se 2x dostal na 2RM 200kg. V samotném závodě přišlo opět maximální soustředění a 210kg jsem 2x pokořil – maximální spokojenost.

Když tyto závody srovnám s Dutch Throwdown a Romanian Throwdown (oba v roce 2018), tak byly o mnohem náročnější. Bylo evidentní, že i domácí atleti z Malty toho mají po pátém WOD plné zuby. To bylo ovšem mou výhodou – projevila se kvalitní silová příprava s Weightlifting 101. Tohoto úspěchu si velice cením. Jsem nesmírně šťastný, že jsem mohl zažít ty krásné chvíle na stupni vítězů, se zlatou medailí na krku a s českou vlajkou pod nohama. Bylo krásné, když Vy členové CCFO jste nám posílali povzbuzující zprávy během závodů. A ještě krásnější, když jste za námi po našem příjezdu chodili a osobně blahopřáli. Bylo až neuvěřitelné, kolik lidí s námi sdílí naší radost. Děkuji Vám, Colliery přátelé!