Underworld Games 2018 (Malta)

Poslední víkend v srpnu se na Maltě pořádaly závody The Underworld Games. Závody s menším množstvím atletů. O to víc byly závody v přátelském kruhu a všichni se hned po pár workoutech znali. Všichni atleti byli moc přátelští a chtěli se s námi, čechy, seznámit. Dokonce jsme narazili i na závodícího čecha Davida Suslíka, který na Maltě žije osmým rokem. Takže si ze závodů odnášíme i pár nových přátelství.

Na závody jsme se oba moc těšili a poctivě se v tréninku připravovali! Přiletěli jsme na Maltu už ve středu, abychom měli čas se aklimatizovat. Jelikož je na maltě horko a vlhko, báli jsme se, aby to nemělo vliv na výkon. Bohužel hned po příjezdu Naty chytila nějakého bacila a tak následující dva dny proležela v horečkách a do poslední chvíle nevěděla, zda je dobrý nápad do závodu nastoupit. Nakonec do závodu nastoupila a i přes oslabení bojovala až do konce!

Vzhledem k tomu, že závody pořádal gym The PIT, který je zárovneň CrossFitovým i Strongmanským gymem, bylo to na složení workoutů znát. Hodně silových částí a cviků, které pro nás byly novinkou. I tak jsme se, se všemi workouty bravurně poprali!
 

DEN 1

WOD 1:

a) For time of: 1000m BikeErg + 800m Run
b) For time of: 50m Duck Walk 100/70kg

WOD 2 – 5 Rounds of:

10 cal Row
10x Box Jump over 60/50cm
10x Thruster 40/30kg

WOD 3 – for time of:

15m Hand Stand Walk
35m Sand Bag Carry 70/45kg
15m Hand Stand Walk

DEN 2

WOD 4 – 2RM Deadlift Ladder (11min EMOM):

RX MEN 110-210
RX Women 50-150

WOD 5 – 3min AMRAP of:

Buy in 5 rope climbs
Then MAX reps SandBag over Shoulder 70/45

WOD 6 – for time of:

10x Front Squat 70/55
20cal Assault BIKE
5x Chest to Bar Pull Ups
10x Front Squat 70/55
15cal Assault BIKE
10 C2B
10x Front Squat 70/55
10cal Assault BIKE
15 C2B
10x Front Squat 70/55
5cal Assault BIKE
20 C2B

FINAL – for time of:

1x pegboard
50x DU
10x Clean and Jerk 70/45
2x PegBoard
50x DU
10x Clean and Jerk 80/55
3x PegBoard
50x DU
10x Clean and Jerk 90/65

Do finále se dostalo pouze 6 nejlepších Rx mužů a tři Rx ženy. Pro diváky to byla show vidět na „place“ ty nejlepší z nejlepších. Před finále i po finále jsme si udrželi své průběžné umístění a obsadili jsme: Lukáš 1. místo & Naty 3. místo!
 

Závody z pohledu NATY:

 Pro mě byly tyto závody hodně náročné, ale to nejen z důvodů oslabení po nemoci. Váhy byly dost vysoké v porovnání s muži a tak jsem se holkami s váhami praly zuby-nehty :P. Nejvíc mě bavil WOD 2 – tento workout jsem měla možnost zkusit před závody nanečisto (jelikož byly některé WODs zveřejněny dopředu) a připadalo mi to jako hrozný workout. Nakonec jsem si jej nejvíce užila, i když thrustery nesnáším.
.
Dále jsem si užívala WOD 5, kde jsem všem holkám na laně dala na prdel :D. Naopak předposlední workout č. 6 pro mě byl smrt a nikdy jsem si během wokroutu nesáhla na dno tak, jako tady. Přední dřepy s 55kg pro mě byly hodně těžké v tomto počtu (vzhledem k tomu že 10RM mám cca 63kg), ale v poslední chvíli jsem zabrala a skončila ve wod druhá!
Závody se mi líbily, co se týče organizace, zázemí pro atlety i složení wod. Organizátoři se o nás skvěle starali a vždy se ujišťovali, jestli jako cizinci všemu rozumíme. Jde vidět, že do toho dali srdíčko! Za mě spokojenost maximální.

Závody z pohledu LUKÁŠE:

Pro mě zcela jistě vrchol sezóny. Na tyto závody byla dobrá příprava. Po více než roce jsem zařadil i dvoufázové tréninky, kterým jsem se vyhýbal. Organizátoři předem zveřejnili čtyři z osmi WOD již před závodem. Nenechal jsem nic náhodě a v domácím gymu CCFO jsem je několikrát realizoval. Vyplatilo se! Přesně jsem věděl, jak přesně tyto WOD odjet a na co se soustředit. Velký strach jsem měl z WOD s HS walk, kde to byl evidentní sprint – každá chyba by stála velký propad. S maximálním soustředěním na výkon jsem tento WOD s přehledem vyhrál. Na závodech mám rád WOD´s zaměřenou na test síly. Zde jsem dva týdny dopředu věděl, že jako „silovka“ bude maximální váha pro dvě opakování mrtvého tahu – katastrofa! Bylo pro mě frustrující, že s mou maximálkou 210kg pro 1RM z roku 2016, se mám na tuto váhu dostat a ještě jí zvednou dvakrát T&G. Dva týdny jsem zlepšoval techniku a na tréninku jsem se 2x dostal na 2RM 200kg. V samotném závodě přišlo opět maximální soustředění a 210kg jsem 2x pokořil – maximální spokojenost.

Když tyto závody srovnám s Dutch Throwdown a Romanian Throwdown (oba v roce 2018), tak byly o mnohem náročnější. Bylo evidentní, že i domácí atleti z Malty toho mají po pátém WOD plné zuby. To bylo ovšem mou výhodou – projevila se kvalitní silová příprava s Weightlifting 101. Tohoto úspěchu si velice cením. Jsem nesmírně šťastný, že jsem mohl zažít ty krásné chvíle na stupni vítězů, se zlatou medailí na krku a s českou vlajkou pod nohama. Bylo krásné, když Vy členové CCFO jste nám posílali povzbuzující zprávy během závodů. A ještě krásnější, když jste za námi po našem příjezdu chodili a osobně blahopřáli. Bylo až neuvěřitelné, kolik lidí s námi sdílí naší radost. Děkuji Vám, Colliery přátelé!
 


Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři