Compex seminář - využití v tréninku!

Na konči června jsme od COMPEX CZ týmu dostali pozvánku, zúčastnit se jako #CollieryMade jejich kurzu a vzdělávat se tak nadále v používání tohoto přístroje i co se týče funkční stránky, konkrétně posílení svalových vláken za použití elektrického napětí. Největší zájem o tento seminář měl Johan, Naty a Markéta ( já :) ), tak jsme je za Colliery poslali do Prahy.

Zde si můžete přečíst jejich zážitky ze semináře:

Přednáška se odehrávala v Crossfit Commited na ulici Bubenské. Počet zúčastněných nebyl příliš velký, a tak jsme měli přednášející, dá se říct, úplně pro sebe.


Vše měla na starost jedna milá slečna jménem Lucy. Bývalá profesionální tanečnice nám vysvětlovala problémy, které ji na její profesionální dráze postihly a také, jak jí zařízení Compex pomohlo problém vyřešit.


Compex zařízení jsme znali všichni již před příchodem, jelikož jej máme už skoro rok v gymu a každý z nás měl možnost si ho nejednou vyzkoušet. Věděli jste však, že se dá toto zařízení používat i jako doplněk ke cvičení? My to z teoretického hlediska věděli, ale v praxi si netroufli tento „zázrak“ využít. Teď už se bát nemusíme, jelikož jsme si na semináři cvičení všech partií za použití Compexu vyzkoušeli.


Já si vyzkoušela dřepovat s elektrodami připojenými na předních stehnech a prý to nebylo úplně jednoduché. Lucy si při provádění mého dřepu všimla, že mi pravý čtyřhlavý sval stehenní nefunguje úplně tak, jako by měl.

U dalšího posluchače si pak Lucy vypozorovala svalovou disbalanci v oblasti deltového svalstva, kde šlo krásně vidět, jak i po pár minutách lehkého cvičení s Compexem se sval dokázal krásně uvolnit.

Johan si zase vyzkoušel umístit elektrody na břišní svalstvo v průběhu provádění chůze na rukou, které mu měli dopomoct k lepší stabilizaci. Během chůze na rukou a Compexem na břiše se trochu natrápil, ale po sundání elektrod pak chodil po rukou jako po nohou :D.

Naty na druhou stranu zapůjčila svůj Biceps, kde měla za úkol pouze natahování ruky, jen tři opakování… a ten biceps pak cítila ještě týden.

Byli jsme opravdu unešení z toho, co vše Compex dokáže. Především jsme jej znali jen jako regenerační zařízení po tréninku nebo během závodů. Ale teď Colliery klientům můžeme ze svých nových zkušeností nabídnout mnohem více, co se Compex služby týče.


Jsme moc rádi, že jsme měli tu možnost zúčastnit se školení a nadále se tak vzdělávat v oblasti cvičení a regenerace a tyto zkušenosti předávat dále v Colliery našim klientům.
DĚKUJEME.

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři